ESATTO
SQ
Streetpho

STREET PHO BISTRO

Vietnamské bistro

AYA

AYA RESTAURANT

Japan X Thai

Organza

ORGANZA RESTAURANT & BAR

Burger & Tacos

ESATTO
Předchozí restaurece
Zavřít restaurece
Předchozí restaurece

A jak se slaví Vánoce ve Vietnamu?

Autor: Natálie Pančochářová

 

 

 

Ve Vietnamu je nejrozšířenějším náboženstvím buddhismus, přesto se i tam slaví Vánoce. A i když oslavy vánočních svátků nepatří k těm tradičním a nejdůležitějším, tak mezi mladými lidmi získávají stále větší oblibě.

 

Nejdůležitější oslavou v roce je ve Vietnamu Tết – lunární Nový rok. Ve velkých městech se však již Vietnamci přiklonili i k tradici evropských a amerických Vánoc, které slaví. Obchodní domy zdobí stejně jako u nás zasněžené krajinky, sněhuláci, sáně a barevná světýlka. Dokonce můžete na ulicích potkat mladé lidi a děti užívat si vánoční atmosféru třeba v převleku Santa Clause.

 

V současnosti jsou Vánoce, konkrétně 25. prosinec – Giang Sinh – stanoveny i státním svátkem. Vietnamci jim sice nepřikládají stejnou důležitost jako vlastním kulturním tradicím, ale využívají je minimálně jako další příležitost ke společnému setkání spojenému s modlitbou a dobrým jídlem. Na děti, staré lidi nebo zamilované bývá pamatováno i nějakými dárky, ačkoliv ve Vietnamu k tradičnímu způsobu obdarování patří spíše peníze.

 

V České republice ale většina Vietnamců slaví Vánoce se vším všudy. Nechybí bramborový salát, smažený kapr, cukroví, nazdobený stromeček a pohádkový maraton.

 

Hezké svátky přeje Street Pho!

Zpět na výpis

Liberec

Street Pho Bistro

Na poříčí 554/3

460 01 Liberec 1

PO-PÁ :10:00 - 21:00
SO-NE :11:00 - 21:00

Tel.: +420 775 252 501

Mail.: info@streetpho.cz

zobrazit celou mapu

Praha

Street Pho Bistro

Sokolovská

694/102 Praha

PO-PÁ :10:00 - 21:00
SO-NE :zavřeno

Tel.: +420 608 641 576

Mail.: info@streetpho.cz

zobrazit celou mapu

CZ EN DE

Working...