ESATTO
SQ
Streetpho

STREET PHO BISTRO

Vietnamské bistro

AYA

AYA RESTAURANT

Japan X Thai

Organza

ORGANZA RESTAURANT & BAR

Burger & Tacos

ESATTO
Předchozí restaurece
Zavřít restaurece
Předchozí restaurece

Jak vypadá den manažera Street Pho?

Autor: Natálie Pančochářová

 

 

Je pondělí 10:00 hod ráno, dveře do bistra otevírají usměvavé servírky, závitky jsou na značkách a polévka pho bo už voní po celém bistru. Náš typický začátek nového pracovního týdne. 

Jak to, ale vypadá těsně před otevřením a v průběhu celého dne? Rozhodli jsme, že Vás necháme nahlédnout do „backstage“ našeho bistra a průvodcem bude přímo ten, který má za úkol Vaši spokojenost – manažer bistra Zdeněk.

Den našeho manažera nezačíná s otevírací dobou, ale dávno před ní. Takže Zdeňkův budík zvoní už v 6:30 hodin ráno a začíná cestou do známé pražské Sapy k naší dodavatelce Aničce. Sapa je skvělé místo, kde najdete vše potřebné pro vietnamskou kuchyni, ale i tady platí, že začátky spolupráce jsou těžké jako všude. Zdeněk zpočátku narážel na jazykovou bariéru a neznalost prostředí. Měl štěstí, že potkal usměvavou Aničku. Vyzkoušeli jsme i jiné dodavatele, protože ne vždy měla všechny suroviny, ale nakonec jsme zůstali věrní jí. Nákupy v Sapě nejsou žádná nuda, s češtinou tam všichni zápasí. Takže ruce a nohy jsou běžně v akci, ale hlavní je úsměv – vstupenka do Sapy. Jediné, na co si musíte zvyknout je fakt, že čas tu nikoho nezajímá.

I s tím si musí Zdeněk poradit, protože jeho den je naplánovaný po minutách. 

Zpátky ze Sapy musí být už v 10:00 hodin, protože přebírá dodávku masa od pana Drdy z Řeznictví a  Uzenářství U Drdů (pozn. více v článku na blogu), která míří přímo do kuchyně, aby se naši kuchaři mohli pustit do díla. Bez zeleniny a dalších surovin by to ale nešlo. Tu naší zeleninu nám dodává MAKRO Cash & Carry ČR a na prodejně v Liberci je Zdeněk jako doma nebo spíš ...víc než doma. Všichni ho znají a nákupy Zdeňka už jsou takovým každodenním rituálem  i pro zaměstnance Makra.

Když má jistotu, že kuchyně šlape na jedničku, přesouvá se na další stanoviště, které znáte dobře milí phóčkaři...prostě jde se na „plac“. Je potřeba zkontrolovat servis a tím je pro nás čistota, připravené stolečky s doplňkovými surovinami pro pokrmy, plná lednice našich ledových čajů a dalších nápojů, závitky ve  vitríně a náš tým v plné pohotovosti.

V průběhu dne našeho Zdeňka určitě potkáte, protože udržovat vysoký standart je náročné a vše je potřeba kontrolovat. Přesně v 15:00 hodin se zakládá nový vývar a ani u toho nesmí Zdeněk chybět. A protože jsme říkali, že manažer se stará o Vaši spokojenost, tak není výjimkou, že komunikuje přímo s Vámi, přijímá objednávky nebo plní Vaše přání. Být manažer neznamená jen kontrolovat ostatní členy týmu, ale v případě potřeby zaskočit  za chybějícího člena....takže i  Zdeněk někdy zaskočí v kuchyni.

V 21:00 hodin se zavírají dveře phóčka, ale Zdeňkův den nekončí. Další den je před námi a tak si musí být jistý, že je vše připraveno a že můžeme opět ráno otevřít v plné parádě. Práce manažera není nejlehčí, ale stojí za to.

 

Street Pho musíš prostě milovat!

 

 

 

Zpět na výpis

Liberec

Street Pho Bistro

Na poříčí 554/3

460 01 Liberec 1

PO-PÁ :10:00 - 21:00
SO-NE :11:00 - 21:00

Tel.: +420 775 252 501

Mail.: info@streetpho.cz

zobrazit celou mapu

Praha

Street Pho Bistro

Sokolovská

694/102 Praha

PO-PÁ :10:00 - 21:00
SO-NE :zavřeno

Tel.: +420 608 641 576

Mail.: info@streetpho.cz

zobrazit celou mapu

CZ EN DE

Working...