ESATTO
SQ
Streetpho

STREET PHO BISTRO

Vietnamské bistro

AYA

AYA RESTAURANT

Japan X Thai

Organza

ORGANZA RESTAURANT & BAR

Burger & Tacos

ESATTO
Předchozí restaurece
Zavřít restaurece
Předchozí restaurece

Máte radši Srirachu nebo naší Hot chilli  mango?

Autor: Natálie Pančochářová

 

 

Ve Street Pho najdete na každém stole láhev plnou červené pálivé omáčky Sriracha s poznávacím znamením v podobě loga kohouta. Snad každý tuhle omáčku jednou ochutnal, ale znáte její příběh? Rádi se s Vámi o pár zajímavostí o téhle nejoblíbenější pálivé omáčce světa podělíme J

U Srirachy platí pravidlo čím jednodušší tím lepší. Ostrá omáčka je výsledkem směsi chilli, cukru, soli a česneku. A kdo je tvůrcem legendární pálivky? Příběhů o jejím vzniku je hned několik, ale za oficiálního tvůrce je považován vietnamský Číňan David Tran, který ji začal prodávat v roce 1980 v USA a do dnes je to pouze rodinný podnik. Tradice je tradice.

Zajímavý je vznik jejího názvu a loga. Sriracha byla pojmenována podle města Si Racha ležícím na thajském pobřeží. Můžete se ale setkat i s názvem Huy Fong Sriracha podle tchajwanské nákladní lodi. Odtud název a co logo kohouta? Zakladatel se narodil v roce kohouta podle čínského zvěrokruhu. Jak prosté.

Srirachu poznáte nejen podle její jedinečné ostře pálivé chuti, ale i právě podle lehce zapamatovatelného designu. Pálivá chuť je lákavá, a tak můžete v obchodech najít nespočet variací na omáčku Sriracha s podobnou chutí i designem láhve.

A k čemu se nejvíce hodí dát si pálivku? Pro vietnamskou kuchyni je typické přidávání omáčky  do polévek Pho, na smažené nudle nebo k závitkům, ale např. v thajské kuchyni se podává k mořským plodům.

Nebo můžete vyzkoušet naší Hot chilli&mango, která vznikla k oslavám 2. narozenin bistra. Naší Hot poznáte ihned – malá skleněná lahvička s oranžovou omáčkou a velký název HOT, takže určeno pro phóčkaře, co opravdu milují chilli papričky.   

 

Takže jak to máte Vy? Sriracha nebo naše Hot?

Dejte nám vědět 

 

Váš tým Street Pho

Zpět na výpis

Liberec

Street Pho Bistro

Na poříčí 554/3

460 01 Liberec 1

PO-PÁ :10:00 - 21:00
SO-NE :11:00 - 21:00

Tel.: +420 775 252 501

Mail.: info@streetpho.cz

zobrazit celou mapu

Praha

Street Pho Bistro

Sokolovská

694/102 Praha

PO-PÁ :10:00 - 21:00
SO-NE :zavřeno

Tel.: +420 608 641 576

Mail.: info@streetpho.cz

zobrazit celou mapu

CZ EN DE

Working...