ESATTO
SQ
Streetpho

STREET PHO BISTRO

Vietnamské bistro

AYA

AYA RESTAURANT

Japan X Thai

Organza

ORGANZA RESTAURANT & BAR

Burger & Tacos

ESATTO
Předchozí restaurece
Zavřít restaurece
Předchozí restaurece

Nejen chutné, ale i zdravé

Autor: Natálie Pančochářová

 

 

Do vietnamské kuchyně patří bez pochyby také krevety. Nejenže je jejich maso chuťově výborné, ale obsahuje také opravdu mnoho cenných látek pro naše tělo.

Největším benefitem masa krevet je obsah vitamínů a živin. Krevetami si můžete doplnit denní příjem železa, vápníku, sodíku, fosforu, zinku, hořčíku a draslíku, stejně jako vitamínu A, vitamínu E, vitamínu D, B6 a vitamínu B12. Jejich maso obsahuje také thiamin, riboflavin, niacin a jód. Jód potřebujeme přijímat zejména pro správnou funkci štítné žlázy a mimo jiné zlepšuje i kvalitu kůže, vlasů, nehtů a zubů.

Železo je klíčovou minerální složkou v procesu spojování se s kyslíkem v hemoglobinu. Po přidání více železa do těla, může do svalů proudit více kyslíku, což přináší sílu a vytrvalost. Současně se zvyšuje i tok kyslíku do mozku, a tím se zlepšuje činnost mozku, paměť a koncentrace. Vysoká hladina omega-3 mastných kyselin eliminuje škodlivý cholesterol v krevním řečišti, což dále snižuje riziko srdečních záchvatů a srdeční mrtvice.

Krevety se navíc skvěle hodí, pokud se snažíte shodit nějaké to kilo, protože obsahují minimum sacharidů, mají velmi nízkou kalorickou hodnotu, jsou plné bílkovin a obsahují malé množství tuku.

Myslete na své zdraví a zároveň potěšte chuťové buňky. U nás krevety najdete v Nem Cuon, Bun Tom, v salátu Mien a v Tiger Prawn Curry s rýží.

 

Těšíme se na vaši návštěvu!

 

Zpět na výpis

Liberec

Street Pho Bistro

Na poříčí 554/3

460 01 Liberec 1

PO-PÁ :10:00 - 21:00
SO-NE :11:00 - 21:00

Tel.: +420 775 252 501

Mail.: info@streetpho.cz

zobrazit celou mapu

Praha

Street Pho Bistro

Sokolovská

694/102 Praha

PO-PÁ :10:00 - 21:00
SO-NE :zavřeno

Tel.: +420 608 641 576

Mail.: info@streetpho.cz

zobrazit celou mapu

CZ EN DE

Working...