ESATTO
SQ
Streetpho

STREET PHO BISTRO

Vietnamské bistro

AYA

AYA RESTAURANT

Japan X Thai

Organza

ORGANZA RESTAURANT & BAR

Burger & Tacos

ESATTO
Předchozí restaurece
Zavřít restaurece
Předchozí restaurece

Vietnamský závitek aneb typický street food

Autor: Natálie Pančochářová

 

 

Minule jsme Vás nechali nahlédnout pod pokličku fungování našeho bistra a ještě v tom budeme pokračovat. Street Pho je spojením parádního vietnamského jídla a skvělého týmu lidí. Teď je na čase Vám představit a přiblížit naše závitky, které uvidíte ihned, jak otevřete dveře bistra.

Proč jsme se rozhodli Vám představit právě závitky?

Je to jednoduché. Jsou lehké, můžete si je vzít sebou jako hlavní chod nebo svačinku a pro řadu z Vás jsou předkrmem před polévkou pho. Ale hlavně spolu s polévkou pho tvoří typickou dvojici jídel pro vietnamskou kuchyni. A právem jejich obliba stále stoupá. Závitky jsou typické vietnamské street food, protože je koupíte takřka na každém rohu.  

Letní závitky jsou skvělou volbou pro svoji čerstvost, lehkost, rychlost přípravy a jako bonus – všechno, co v nich najdete je zdravé. Letní je nazýváme, protože je podáváme vychlazené.

A jaké závitky u nás najdete?

Ochutnejte Nem Cuon s hovězím masem a avokádem, Nem Cuon s krevetami nebo Nem Cuon s kuřecím masem. Základní surovinou pro všechny varianty závitků je rýžový papír, který se namáčí do vody, aby změknul. Vždycky také v našich závitkách najdete ledový salát, mrkev, jarní cibulku, vaječnou omeletu, smaženou cibulku a rýžové nudle Bun. Ať si vyberete jakýkoliv typ závitku, vždy k Vám k němu nabídneme omáčku Nuoc Cham.

Co je hlavním úskalím při výrobě závitků?

Jelikož se rýžový papír namáčí do teplé vody kvůli změknutí, je pak velmi tenký a hrozí protrhnutí. Při manipulaci s ním, musíte být zruční a pracovat rychle. Velikost i šířka závitků není nikde předepsána. Záleží jen na Vás.

Naše závitky pro Vás připravuje paní Nela, která se na ně výhradně specializuje. Jeden závitek připraví zhruba za 25 sekund.

Tipnete si kolik závitků pro Vás denně připraví? Napište nám Vaše tipy a nejbližší tip odměníme. Rada pro Vás - máme otevřeno 7 dní v týdnu a jsme tu pro Vás třetím rokem. Paní Nela je s námi od začátku, a tak každý závitek, který jste ochutnali, je pouze od ní. A nezapomeňte, že na facebooku probíhá soutěž o vlastní závitek, tak se zapojte!

Představili jsme Vám už našeho Zdeňka – manažera, teď paní Nelu – specialistku na závitky a naši nabídku závitků.

Kdo bude nebo co bude další? :-) 

 

Pholívce zdar 

Zpět na výpis

Liberec

Street Pho Bistro

Na poříčí 554/3

460 01 Liberec 1

PO-PÁ :10:00 - 21:00
SO-NE :11:00 - 21:00

Tel.: +420 775 252 501

Mail.: info@streetpho.cz

zobrazit celou mapu

Praha

Street Pho Bistro

Sokolovská

694/102 Praha

PO-PÁ :10:00 - 21:00
SO-NE :zavřeno

Tel.: +420 608 641 576

Mail.: info@streetpho.cz

zobrazit celou mapu

CZ EN DE

Working...