ESATTO
SQ
Streetpho

STREET PHO BISTRO

Vietnamské bistro

AYA

AYA RESTAURANT

Japan X Thai

Organza

ORGANZA RESTAURANT & BAR

Burger & Tacos

ESATTO
Předchozí restaurece
Zavřít restaurece
Předchozí restaurece

Vůně Sapy

Autor: Natálie Pančochářová

 

 

Víte, co je nejdůležitější součástí jakékoli kvalitní kuchyně? Samozřejmě – kvalitní suroviny. Abychom vám mohli denně připravovat to nejlepší z naší kuchyně, musíme se spolehnout na všechny suroviny, z kterých pro vás vaříme. I proto si jezdíme pro většinu surovin do pražské Sapy.

 

sapa       sapa

 

Sapa, lidově Malá Hanoj, je takový malý, český Vietnam uprostřed Prahy. Je to vietnamské velkoobchodní centrum s tržnicí, kde seženete spoustu autentických surovin. I proto jezdíme na nákupy právě sem – vše, co tu nakoupíme, je čerstvé a v takové kvalitě, kterou jsme nikde jinde v Čechách nenašli. Nicméně stejně jako je specifická vietnamská kuchyně, je specifické i zdejší nakupování a jeho podoba. Obchodní pulty a tržnice vypadají trochu odlišně, než jsme v Čechách zvyklí, a tak by se mohlo někomu zdát, že úroveň pravé vietnamské tržnice není příliš vysoká. Opak je ale pravdou.

 

  sapa bylinky        sapa obchodník

 

Ve Street Pho máme velkou spotřebu čerstvých bylinek a klíčků, proto na jednu objednávku nakoupíme až 30 kg klíčků a 30 kg čerstvého, voňavého koriandru. Vybíráme si i jiné typické bylinky a další pochutiny jako rýžové nudle, čerstvé krevety apod. Součástí kultury nakupování je v Sapě i vztah mezi prodejcem a zákazníkem. Ten určuje cenu, za kterou si jednotlivé suroviny nakoupíte. Místní prodejci přikládají velkou váhu tomu, jak k nim přistupujete, jak často se vracíte a kolik zboží nakupujete. My osobně máme svoje oblíbené obchody, kam se rádi vracíme, ale pravidelně objevujeme i další.

 

sapa        sapa

 

Rádi také ochutnáváme různá jídla na ulici a čerpáme zde inspiraci pro naše bistro. Každá návštěva Sapy nás posouvá dál v tom, co děláme a rádi vám to ukážeme. Přijďte si k nám dát typickou polévku Pho Bo nebo popovídat o tom, jak se dělá vietnamská kuchyně.

Těšíme se na vás!   

Zpět na výpis

Liberec

Street Pho Bistro

Na poříčí 554/3

460 01 Liberec 1

PO-PÁ :10:00 - 21:00
SO-NE :11:00 - 21:00

Tel.: +420 775 252 501

Mail.: info@streetpho.cz

zobrazit celou mapu

Praha

Street Pho Bistro

Sokolovská

694/102 Praha

PO-PÁ :10:00 - 21:00
SO-NE :zavřeno

Tel.: +420 608 641 576

Mail.: info@streetpho.cz

zobrazit celou mapu

CZ EN DE

Working...